چرا استیل ضدزنگ مغناطیسی نیست؟

چرا استیل ضدزنگ مغناطیسی نیست

قبل از پاسخ دادن به سوال چرا استیل ضدزنگ مغناطیسی نیست؟ لازم است بدانید که استیل ضد زنگ، به طور کلی، ماده ای است که اغلب در لوازم داخلی خانه یا آپارتمان، نرده ها، مبلمان مدرن، لوازم جانبی، اشیاء مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. استیل از قدیم الایام همیشه یک انتخاب عالی از نظر زیباشناختی بوده است.

مطالعه بیشتر : استنلس استیل چیست؟

بیایید با هم وارد مباحث فیزیک بشویم تا بتوانیم به جواب سوالی که در ابتدای مقاله عنوان کردیم راحت تر دست یابیم. فلزات همگی دارای یک ساختار مولکولی هستند که این ساختارها دارای اتم هایی هستند که این اتم ها میدان های مغناطیسی ریزی تولید می کنند. در ساختارهای نامنظم با مونتاژهای شل، تمامی میدان های مغناطیسی به وجود آمده یک نیروی مشترک ایجاد نمی کنند ولی می توانند یکدیگر را خنثی و بی اثر کنند.در نتیجه در حالت بوجود آمده میدان مغناطیسی نیز وجود نخواهد داشت. حال اگر اتم ها بصورت متمرکز در یک جهت قرار بگیرند دیگر نمی توانند اثر خنثی کننده ای بر یکدیگر داشته باشند بلکه هماهنگی در آنها بوجود خواهد آمد و نتیجه آن می شود یک میدان مغناطیسی با اثر بسیار قدرتمند که فلزات دیگر مانند آهن به فلزی که مغناطیس دارد جذب می شود.

استیل ضد زنگ آهنربایی نیست

تمام آلیاژها و یا فلزاتی که از آهن تشکیل شده اند دارای خاصیت مغناطیسی هستند که برای استیل ضد زنگ نیز این قضیه صدق می کند. اما استیل ضد زنگ خاصیت مغناطیسی ندارد و در واقع هنگامی که پرسیده می شود چرا استیل ضدزنگ مغناطیسی نیست؟ جوابش این است که خاصیت میدان های مغناطیسی و آهن ربایی که جاذب برای فلزهای مغناطیسی باشد وجود ندارد. بعبارتی همان حالت خنثی در بین اتم های آن بوجود آمده است.

 

چرا استیل ضدزنگ آهنربایی نیست

مطالعه بیشتر : راه تشخیص استیل اصل

لازم است بدانید که در تئوری، استیل ضد زنگ در واقع یک فلز مغناطیسی است، اما پیچیده می شود زیرا چندین نوع استیل ضد زنگ وجود دارد!
استیل زنگ نزن از نوع آستنیتی، اگرچه تشکیل شده از فلزاتی با ماهیت فرومغناطیسی است، اما در گروه موارد مغناطیسی محسوب نمی شود چون نیروهای مغناطیسی که در آنها وجود دارد با یکدیگر در جهت مخالف هستند و همچنین هم تراز نیستند. این استیل ضد زنگ، در برابر خوردگی مقاومت خوبی دارد، بسیار مستحکم و پایدار می باشد که امروزه بیشتر در یراق آلات داخلی منازل و آپارتمان ها کاربرد گسترده ای پیدا کرده است.
مواردی چون نرده ها، نرده های نیم طبقه داخلی، یراق آلات کابینت های آشپزخانه و … از این استیل ضد زنگ ساخته شده اند.

نتیجه گیری:

در این مقاله به دنبال یافتن پاسخ سوال چرا استیل ضدزنگ مغناطیسی نیست؟ متوجه شدید که استیل ضد زنگ خاصیت آهنربایی ندارد و می توان در موارد مختلفی از وسایل و ابزار مورد استفاده در خانه و زندگی روزمره از جنس استیل ضد زنگ باشند. برای آنکه بتوانید کیفیت وسایلی که از جنس استیل ضد زنگ هستند را حفظ کنید اگر مواردی چون لکه و یا خوردگی در آنها مشاهده کردید می توانید با استفاده از آب و صابون و یک دستمال خیس اقدام به برطرف کردن مورد ایجاد شده کنید.

مشاهده نسخه pdf مقاله : چرا استیل ضدزنگ مغناطیسی نیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *