بایگانی دسته‌ی: پروفیل استیل

برندآلیاژضخامت
ساموین30430*30=1m

پخش پروفیل استیل

پروفیل استیل از جمله تولیدات پرکاربرد و مهمی است که از جنس استنلس استیل در آلیاژهای مختلف و مطابق با استاندارد AISI 307 تولید می گردد. از آن میان دو گرید 304 و 201 به عنوان نمونه های پرفروش و پرمصرف شناخته می شوند. این محصول با توجه به قابلیت های بسیار، موارد استفاده متنوع و فراوانی در بخش های مختلف تولیدی و صنعتی دارد. اما کارایی آن در عرصه طراحی داخلی و تولید نرده های استیل، موجب گردیده که در بازار لوله و پروفیل، محصولی پرکاربرد و شناخته شده باشند. درواقع مزایایی نظیر زیبایی و ظاهر چشم نوار و همچنین مقاومتی که در برابر خوردگی و زنگ از خود به نمایش می گذارد، از دلایل تقاضای بالا برای استفاده از پروفیل استیل در دکوراسیون فضاهای داخلی و خارجی به ویژه ساخت نرده است. در ادامه اطلاعات بیشتری در این باره خدمت شما ارائه خواهیم کرد.

اطلاعات بیشتر : پخش لوله استیل

معرفی پروفیل نرده

همانطور که اشاره شد، پروفیل های استیل از محصولات آلیاژ استیل هستند که دارای سطح مقطع یکسانی بوده و برای اتصال میان دو قطعه به کار برده می شوند. تولید این پروفیل ها در اشکال ثابت و ابعاد استاندارد و مشخصی صورت می پذیرد. به طوری که ممکن است از مقاطعی پیچیده یا ساده تهیه شوند که به صورت مربع یا مستطیل با طول و عرض ها و ضخامت متفاوت باشند. اما این محصولات در دو دسته بندی کلی با اندازه های بزرگ و کوچک قابل تولید هستند. اندازه کوچک آن که با عنوان پروفیل استیل سبک شناخته می شوند در نرده و حفاظ ساختمان ها، کاربرد گسترده و موثری دارند.

محصولات : یراق نرده استیل

خصوصیات قوطی استیل

پروفیل های مورد استفاده در ساخت نرده، دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی هستند که از دلایل کارایی عالی و دوام بالای آنها به حساب می آیند. به همین دلیل شاهد رشد چشمگیر استفاده از این محصولات در سال های اخیر بوده ایم. این تولیدات در سطح مقطع هایی چهارگوش تولید می گردند که مواد اولیه آنها، عمدتأ از آهن، فولاد، استیل و… بوده و بیشتر خواص این پروفیل ها به دلیل همین ترکیبات می باشد.

قوطی استیل

سایر ویژگی های این محصول عبارتنداز:
• دارای زیبایی، استحکام و دوام فوق العاده
• برخوردار از قابلیت جوش پذیری عالی
• بالا بودن قابلیت چکش خواری
• دارای مقاومت بسیار عالی در مقابل تغییرات مخرب محیطی
• فرآیند پذیری مطلوب و امکان فرم دهی توسط ماشین کاری، ریخته گری و…
• کارایی بی نظیر در دماهای بسیار پایین و بالا

انواع پروفیل استیل

قوطی استیل را براساس نوع کارایی می توان در دو نوع باز و بسته تقسیم کرد که هریک دارای ویژگی ها و موارد استفاده معینی هستند. همانطور که از نام پروفیل های باز پیداست، مقاطع آنها به صورت باز و جدا از یکدیگر هستند و به صورت z یا u شکل، تولید می شوند. اما نوع دوم آن که به آن پروفیل بسته می گویند از نمونه های پرکاربردی به شمار می رود که دارای مقطعی بسته و چهارگوش می باشد و در ضخامت های متنوع برای موارد استفاده عمومی مانند حفاظ درب و پنجره و نرده کاربرد دارد.

انواع پروفیل استیل

تولید قوطی استیل

فرآیند تولید پروفیل استیل از زمان تهیه رول های فولادی آغاز می شود. به این صورت که ورق های آلیاژی با عبور از مرحله برش، وارد خط تولید خواهند شد. در این مرحله با بهره گیری از دستگاه های خمکاری و پرس، دو طرف کلاف های بریده شده فولادی، فرم گرفته و سپس در مراحل بعد نیز لبه های آنها با استفاده از جوش القایی به هم متصل می گردند. اکنون پروفیل های تولیدی وارد مرحله برش شده و پس از اعمال نظارت های لازم برای استفاده به عنوان نرده استیل، بسته بندی و روانه بازار می شوند.

کاربرد قوطی استیل در نرده

با توجه به خواص آلیاژ استیل و برخورداری از یک ساختار زیبا و مستحکم، استفاده از آن برای تولید پروفیل استیل در نرده و حفاظ ساختمان، مورد توجه تولید کنندگان واقع گردید. لذا امروزه شاهد هستیم که استفاده از پروفیل و لوله های استیل به عنوان نرده در پروژه های مختلف، بسیار افزایش یافته و خودنمایی می کند. به این ترتیب استفاده از این پروفیل به عنوان نرده استیل راه پله، حفاظ بالکن و تراس یا حیاط، نرده یا حفاظ برای گالری یا نمایشگاه، دورچین پشت بام و همچنین حفاظ بانک و مواردی از این قبیل به واسطه خواص منحصر به فرد این آلیاژ، امکانپذیر شده است. ضمن اینکه روز به روز بر کاربردهای موثر پروفیل استیل نیز افزوده می شود که نشان دهنده اهمیت این تولیدات برای ایجاد حفاظ نرده ها می باشد.

حفاظ بانکی چگونه ساخته می شود؟

استفاده از حفاظ استیل بانکی در زمینه تامین امنیت بانک ها می تواند گزینه ایده [...]

1 دیدگاه