مزایای استفاده از نرده فلزی

مزایای استفاده از نرده فلزی

هنگامی که ساختمانی از چندین طبقه تشکیل شده است و راه ارتباطی بین طبقات پله باشد در نتیجه برای جلوگیری از حوادث احتمالی از نرده استفاده می شود. هنگامی که شما نرده های فلزی را نصب می کنید قطعا از مزایای استفاده از نرده فلزی بهره مند خواهید شد.
امروزه استفاده و نصب نرده فلزی در خانه ها و ساختمان های اداری بسیار پرکاربرد و مورد استفاده قرار گرفته است. درواقع این حصارهای فلزی علاوه بر آنکه در جنبه زیبای ساختمان ها بسیار تاثیر گذار هستند از نظر امنیت مکان مورد نظر، نیز اهمیت ویژه ای دارند.

اطلاعات بیشتر درباره : قیمت اتصالات نرده استیل

انواع مختلفی از حصار فلزی وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند و به گونه ای طراحی شده اند که خود را در زمینه های خاص استفاده به بهترین شکل نشان دهند. این نرده های فلزی هم در املاک و ساختمان های شخصی و خصوصی بکار برده می شوند و هم در ساختمان های اداری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند

اگر در مراکز و پاساژهای تجاری دقت کنید خواهید دید که برای راه پله های بین طبقاتی و فضای وسط هر طبقه و بخش از نرده های فلزی به جهت امنیت و زیبایی استفاده می شود.
در ادامه شما را با مزایای بیشتری از بکار بردن نرده های فلزی آشنا خواهیم کرد.

استفاده از نرده فلزی چه مزایایی دارد

۱ خاصیت ضد زنگ داشتن به دلیل استفاده و دست خوردن و همچنین در اثر استفاده دراز مدت خط و خش بر نمیدارند.

۲-دارای استحکام زیاد در برابر فشارهای وارده

۳-ایجاد فضایی شیک و زیبا به محوطه ی مورد استفاده

۴-نرده فلزی نیازی به رنگ آمیزی برای ضد زنگ بودن و زیبایی ندارد

۵- در گذر زمان اصلا کهنه نمی شود.

۶-داشتن سطحی صاف و براق که به راحتی با دستمال مناسب تمیز و براق می شود.

۷-مقاوم بودن در برای محیط هایی که اسیدی و یا قلیایی هستند همانند نرده های فلزی مورد استفاده در کارخانه ها یا تراس های خانه مسکونی.

۸- دارای مقاومت بسیار بالا در برخورد و تماس مستقیم با نور آفتاب، برف و باران و حتی بادهای طوفانی بدون آنکه تغییراتی در رنگ و شکل آنها بوجود بیاید.

کاربردهای مختلف نرده های فلزی

یکی از انواع مزایای استفاده از نرده فلزی، کاربردهای مختلفی است که برای این نوع حصارها تعریف شده است و می توان در موارد گفته شده از آنها استفاده های مثبتی داشت.

اطلاعات بیشتر درباره : حفاظ استیل

استفاده بعنوان نرده تراس

استفاده از نرده فلزی در تراس

 

از مهمترین و پرکاربردترین موارد از مزایای استفاده از نرده فلزی، در بخش های تراس می باشد. درواقع در تراس برای ایجاد محیطی امن لازم است که از یک محافظ بعنوان حصار استفاده شود که بهترین گزینه نرده های فلزی می باشند. بعبارتی برای اگر به دنبال نمایی زیبا و شیک برای ساختمان های خود هستید و همچنان می خواهید امنیت از سقوط را پوشش دهید، از نرده فلزی می توانید بهره ببرید.

استفاده بعنوان حصار در راه پله

راه پله ها بیشتر در بین طبقات و یا خانه های قدیمی استفاده می شود و البته در ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی امروزه نیز از راه پله استفاده می شود.
نرده های فلزی در این حالت برای فراهم کردن ساختاری منظم در بین طبقات بکار برده می شوند و هم در جهت برقراری امنیت برای افرادی که از آن استفاده می کنند.
نرده های فلزی در این حالت می توانند از نوع استیل و حتی فولاد باشند که با توجه به پروژه و ارزش مالی آن انتخاب می شود. اما در هر صورت هر کدام از انواع نرده های فلزی را بکار ببرید دراقع امنیتی که مانع از سقوط می شود را برقرار خواهید کرد.
افراد مسن و همچنین کودکانی که در حال استفاده و رفت و آمد از پله ها هستند نیاز است تا برای امنیت آن ها از نرده های فلزی استفاده شود. نداشتن نرده ها برای پله ها موجب می شود در لحظه خطراتی شما را تهدید کنند که جبران ناپذیر باشند.
نظام مهندسی ساختمان مقرراتی را برای استفاده و بکار بردن نرده ها برای پله و راه پله اجباری کرده است تا از خطرات ناشی از آن جلوگیری بعمل آورد.

نتیجه گیری:

مزایای استفاده از نرده فلزی باتوجه به خطرات و زیان هایی که در عدم استفاده از آن می تواند برای صاحبان املاک و ساختمان ها بوجود بیاورد بسیار زیاد هستند. مزایایی که در قبال استفاده از نرده  حصار برای پله، تراس و سایر ارتفاعات وجود دارد در مقایه با هزینه های نصب و راه اندازی آنها بسیار پایین می باشد.

مشاهده نسخه pdf مقاله: مزایای استفاده از نرده فلزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *