حفاظ استیل

حفاظ استیل

در لغت حفاظ در معنای امنیت استفاده می گردد و حفاظ استیل در اصطلاح نوعی سازه یکپارچه است که جنس آن از استیل مقاوم است و به دلیل مقاومت بالایی که دارد می تواند احتمال پرت شدن لوازم و یا افراد را کاهش داده و از ورود افراد غیرمجاز و سارقین به فضای داخلی جلوگیری نماید.

انواع حفاظ استیل

جنسی که حفاظ استیل از آن ساخته می شود استیل ضدزنگ است که عموما از آلیاژ ۳۰۴ برای مقاومت بیشتر تهیه می گردد. البته محل مورد استفاده حفاظ در تولید آن تاثیرگذار است که بهتر است به این موضوع دقت نمایید. حفاظ استیل انواع مختلفی دارد که در حالت کلی برای آنها دو دسته دیوارکوب و امنیتی در نظر گرفته می شود.

۱٫ حفاظ استیل امنیتی

کاربری این نوع از حفاظ ها به منظور تامین امنیت در مکان هایی از قبیل ادارات، ساختمان های مسکونی، بانک ها و … می باشد. میله های مورد استفاده در این نوع از ضخامت بالایی دارند تا مقاومت بالای حفاظ تامین گردد و به عبارتی به عنوان گارد امنیتی به کار می رود.
حفا‌ظ استیل امنیتی خود به دو حالت محرک و ثابت وجود دارد. به عنوان مثال در بانک ها از نوع محرک این حفاظ ها استفاده می گردد.

 

 

حفاظ استیل امنیتی

مطالعه بیشتر : اتصالات نرده استیل

 

۲٫ حفاظ استیل دیوارکوب

در صورتی که تامین زیبایی ظاهری مدنظر باشد، نوع دیوارکوب گزینه مناسب تری خواهد بود زیرا این مدل حفاظ‌ استیل می تواند در عین زیبایی، امنیت ساختمان را نیز افزایش دهد.

انواع دیگر حفاظ های استیل

• حفاظ استیل بالکنی

بالکن از جمله محل هایی است که تامین امنیت آن اهمیت بسیار زیادی دارد. بالکن به دلیل برخورداری از پنجره و شیشه می تواند محیط نا امنی را فراهم کند. لازم است برای بالکن به دلیل موقعیتی که در نمای ظاهری دارد، از حفاظی استفاده گردد که علاوه بر ایجاد امنیت، زیبایی بصری هم تامین گردد.

• حفاظ استیل بانکی

بخاطر بحث امنیتی این نوع از حفاظ، کاربری بسیاری دارد. همان طور که می دانید بانک های خصوصی در ایران رواج یافته است که این ارگان ها برای تامین امنیت بیشتر و اجرای نمای زیباتر به سمت استفاده از حفا‌ظ استیل بانکی سوق یافته اند. در این خصوص دیتیل اجرایی هر کدام از بانک ها متفاوت است و با یکدیگر یکسان نیست. در نوع بانکی حفاظ ها، برای امنیت بیشتر و افزایش مقاومت لوله های مورد استفاده در آنها، از میلگرد آهنی در داخل لوله های حفاظ استفاده می شود.

 

حفاظ استیل بانکی

انواع حفاظ استیل بانکی

در بانک ها از دو نوع حفا‌ظ استیل استفاده می گردد: فریم دار و بدون فریم.
نوع فریم دار برای درب های ورودی که حالت بازشویی دارند تعبیه می شود و نوع بدون فریم نیز غالبا برای نماهای شیشه ای که به صورت ثابت باشند، به کار می رود.

• حفاظ استیل پشت پنجره

حفاظ ا‌ستیل به دلیل دوام و استحکام بالای آن گزینه مناسبی برای استفاده در پشت پنجره و درب ساختمان محسوب می گردد.

حفاظ ا‌ستیل در کجا استفاده می گردد؟

پشت پنجره منازل مسکونی و تراس ساختمان از جمله مکان هایی هستند که می توان از حفا‌ظ استیل به عنوان در جلوی پنجره دوجداره، یا درب ورودی آپارتمان و یا بالکن استفاده نمود. البته کاربری آن به این موارد خلاصه نمی گردد و کارایی زیادی دارد. به عنوان مثال در پشت شیشه جواهر فروشی ها، بانکها، صرافی ها، پاساژها و … استفاده از حفاظ ا‌ستیل متداول است.

مراحل ساخت حفا‌ظ استیل

نخست بایستی پروفیل استیل را برای قرارگیری گاردهای افقی سوراخ نمود. فاصله معمول بین این سوراخ ها ۱۲ تا ۱۵ سانتیمتر در نظر گرفته می شود که بهتر است رعایت گردد. گام بعدی تهیه لوله هایی به قطر ۲۵ میلیمتر است که لازم است از جنس استیل انتخاب گردد. این لوله ها از ستون های استیل عبور کرده و سپس ثابت می گردند. برای ثابت نمودن لوله ها از جوشکاری استیل استفاده می شود و یا با استفاده از پیچ این کار انجام می گیرد. با اتصال لوله و میلگرد به پروفیل می توان ثبات لوله را تامین کرده و از حرکت آن جلوگیری نمود.

قیمت حفاظ استیل

در زمان نصب و اجرای هر کدام از انواع حفاظ‌ استیل توجه به نحوه اجرا و متراژ آن اهمیت ویژه ای دارد و می تواند در داخل ساختمان و یا حتی در فضای خارجی آن استفاده گردد. این که میله استیل استفاده شده چه قطری دارد می تواند بر قیمت حفاظ تاثیر بگذارد. البته عوامل زیادی قیمت نهایی حفاظ ا‌ستیل را تعیین می کنند که برخی از آنها عبارتند از : یراق آلات مورد استفاده، کیفیت و جنس استیل، مساحت و متراژ حفاظ، رنگ نرده استیل. علاوه بر موارد ذکر شده باید دستمزد نصاب و هزینه حمل و نقل را هم به قیمت مواد مصرفی افزود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *