لوله استیل طلایی

لوله استیل طلایی

لوله استیل طلایی یکی دیگر از محصولاتی است که به دلیل استفاده از آلیاژ استیل در ترکیبات آن، دارای تمامی ویژگی ها و مزایای این آلیاژ می باشد. از جمله این خواص می توان به مقاومت بالا در برابر عوامل محیطی اشاره کرد. به طوری که پایداری قابل اطمینان بخشی در مقابل خوردگی و فرسایش از خود به نمایش گذاشته و همین موضوع از دلایل کاربرد آن در زمینه های مختلف محسوب می شود. اما یکی از شاخصه های مهم این محصول که به واسطه همین ویژگی نیز شناخته می شود، رنگ طلایی و ثابت آن است که با گذر زمان دچار تغییر نخواهد شد و ظاهر آن همواره جذاب و چشم نواز می ماند. از همین رو در طراحی دکور محیط های مختلف و ساخت نرده ها، یکی از نخستین گزینه های انتخابی می باشد. در ادامه بررسی کاملتری از لوله استیل طلایی به عمل خواهیم آورد.

نرده استیل طلایی چیست؟

استفاده از لوله های استیل به عنوان نرده و حفاظ راه پله یا تراس، یکی از ایده های عالی برای طراحی دکوراسیون داخلی به حساب می آید. از همین رو در سالهای اخیر، استفاده از این محصولات به همین منظور، رشد چشمگیری داشته است. اما نوع دیگر این لوله های استیل با همان کارایی و مشخصات به بازار عرضه گردیده که معرف آن رنگ طلایی جذاب و خاصی است که این محصولات را از نمونه های قبل متمایز می سازد. این لوله ها برای استفاده به عنوان نرده و حفاظ بسیار زیبا و پرطرفدار هستند و نمای بهتر و جذاب تری به ساختمان می بخشند. برهمین اساس می توان لوله استیل طلایی را برای راه پله ها، حفاظ بالکن یا تراس، حفاظ پنجره و اهداف دکوراتیو مناسب دانست.

نرده استیل طلایی

مطالعه بیشتر : لوله استیل دکوراتیو

مشخصات لوله های استیل طلایی

امروزه متناسب با گستردگی فناوری در تمام زمینه ها، شاهد تولید و عرضه لوله های استیل در رنگ طلایی هستیم که در کنار تمام ویژگی های برجسته این آلیاژ از زیبایی و جلوه منحصر به فردی نیز بهره مند می باشند. تولید این نوع لوله استیل نیز در ابعاد و ضخامت های گوناگون صورت می گیرد که جوابگوی هر نوع نیازی برای استفاده در دکوراسیون های لوکس و امروزی می باشد. از ویژگی های مهم این تولیدات، می توان به مقاومت آنها در برابر اکسیداسیون و خوردگی اشاره کرد. علاوه بر آن، عدم تحریک در مجاورت عوامل شیمیایی و پایداری در برابر آسیب های ناشی از آن نیز جالب توجه است. سهولت در نگهداری و نظافت راحت، دیگر مشخصه مهم لوله استیل طلایی به شمار می رود که علت استقبال فراوان خریداران برای استفاده در دکوراسیون و به عنوان نرده می باشد.

دسته بندی لوله های استیل طلایی

گروهی از این محصولات براساس درصد آلیاژ به کار رفته در آنها قابل دسته بندی می باشند که عبارتند از:

• لوله های گرید ۲۰۱

این نوع لوله استیل با توجه به نوع ترکیبات و درصد آلیاژ به کار رفته در آن، با گرید ۲۰۱ شناخته می شود. بر همین اساس توصیه هایی در مورد استفاده از این نوع لوله شده که ضروری است برای کارایی بهتر آنها، مورد توجه قرار بگیرند. از آن جمله می توان شرایط محیطی لازم برای به کارگیری این تولیدات اشاره کرد که بایستی کاملا خشک و به دور از نور آفتاب باشد. به این معنی که لوله استیل طلایی گرید ۲۰۱، مناسب استفاده در فضاهای داخلی و به عنوان نرده راه پله ها بوده و بهتر است در محیط های دارای رطوبت مورد استفاده قرار نگیرند. چراکه به دلیل عدم برخورداری از مقاومت لازم در برابر رطوبت و تابش خورشید، امکان تغییر رنگ آنها وجود دارد.

لوله استیل گرید 201

مطالعه بیشتر : اتصالات استیل طلایی

• لوله های گرید ۳۰۴

این نوع لوله استیل در مقابل نمونه قبل، از کیفیت و کارایی بالاتری برخوردار بوده و امکان استفاده از این محصول هم در فضاهای داخل و هم بیرون از ساختمان وجود دارد. اگرچه مقاومت لوله های استیل با گرید ۳۰۴ در برابر رطوبت و محیط های شرجی قابل قبول می باشد اما برای نواحی مجاور دریا بهتر است لوله هایی با گرید ۳۱۶ به کار برده شوند.

دسته بندی لوله استیل طلایی از نظر شکل و ساختار

• لوله های استیل بدون درز

این دسته از محصولات تهیه شده از آلیاژ گرید ۳۰۰ هستند و لوله هایی همچون ۳۰۴، ۳۱۰، ۳۱۶ و ۳۲۱ از آن جمله به شمار می روند. لازم به ذکر است لوله های دابلکس نیز از این دسته تولیدات هستند.

• لوله های استیل درزدار

دسته دیگر این محصولات، لوله های درزدار و با درجه مقاومت کمتر هستند که برخی از تولیدات سری ۳۰۰ مانند ۳۰۴ و ۳۱۶ نیز به این صورت تولید می شوند.

مشاهده نسخه pdf مقاله: لوله استیل طلایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *